Kúpeľ už dávno prestal byť iba hygienickou potrebou. Väčšina ľudí sa takýmto spôsobom nie len stará o svoje telo, ale taktiež aj o psychiku, keďže je využívaný predovšetkým na to, aby sme sa zrelaxovali a odpočinuli si napríklad po veľmi ťažkom dni v práci. Aby ste si takýto kúpeľ dokonale užili, je dôležité nájsť si preň dostatok času a naučiť sa ako si ho správne pripraviť. Aj to je totiž niekedy pomerne dosť náročné, preto si v tomto článku teraz povieme, ako môžete docieliť ideálny kúpeľ.barevná mýdla.jpg
Počas neho si pokojne pustite hudbu, započúvajte sa a nechajte sa ňou unášať. Popri tom zatvorte oči a relaxujte. Počas toho, ako budete vo vani vo svojom kúpeli, skúste na všetko zabudnúť a vnímajte iba vodu, ktorá obklopuje vaše telo. Sústreďte sa iba na to a vyčistite si myseľ. Ak si chcete kúpeľ ozvláštniť, pridajte si do vody aj soľ alebo oleje s rôznymi vôňami. Pokiaľ radi čítate, vezmite si so sebou do vane časopisy alebo dobrú knihu. Aj to vám môže pomôcť zbaviť sa stresu a uvoľniť sa.
Voda by mala byť dostatočne teplá (34 až 38 stupňov), aby sa vám uvoľnili svaly a upokojili ste sa. Počas kúpeľa si môžete urobiť na tele aj ostatné procedúry – na tvár si môžete dať masku, môžete si ošetriť vlasy rôznymi peelingami a taktiež sa môžete postarať aj o svoje unavené nohy a zbaviť sa stvrdnutej kože na pätách. Kúpeľ by mal trvať približne 15 až 20 minút, ale ak chcete vo vode stráviť kratšiu alebo dlhšiu dobu, pokojne to urobte. Zostaňte vo vode tak dlho, ako vám to vyhovuje a ako to potrebujete vy a vaše telo. ručník.jpgNeponáhľajte sa, pretože táto chvíľa je iba vaša a mali by ste si ju dokonale vychutnať. Ak už ale cítite, že ste sa dostatočne zrelaxovali, na konci kúpeľa si nezabudnite telo vydrhnúť mäkkou hubkou a následne sa opláchnite pod tečúcou vodou. Taktiež je dôležité, aby ste sa po sprche natreli krémom, ktorý je vhodný pre vašu kožu. Nezabúdajte na to, že koža je najväčším orgánom vášho tela a všetko, čo si na ňu dáte, sa dostáva do vášho organizmu. Práve preto by ste si mali vybrať produkty, ktoré sú prírodné a neobsahujú umelé farbivá. Ak všetko toto dodržíte, buďte si isté, že si pripravíte skutočne ideálny kúpeľ.