Domů » Zo školy hneď do veľkého podnikania? Je to možné.

Zo školy hneď do veľkého podnikania? Je to možné.

Doba sa zmenila. Dnes už nestačí len vyštudovať a hneď vám padne pod nohy skvelá práca, finančný príjem a o život je postarané. Vysoké školy na Slovensku ročne „vypľujú“ neuveriteľne množstvo študentov. V dnešnej dobe veľmi pomáhajú absolventské programy, ktoré ponúkajú najmä veľké medzinárodné korporácie. Počas štúdia už pracujete pre tú spoločnosť a po škole dostanete šancu sa zapojiť do série absolventských programov. Samozrejme ten proces trvá niekoľko rokov, ale nakoniec sa z „brigády“ môže stať skvelá pracovná príležitosť.

smlouvy
 
Štýl práce sa od čias našich rodičov zmenil. Pre väčšinu ľudí je dnes práca záľubou a nie povinnosťou, alebo potom ďalšia skupina extrémistov, ktorí pracujú z povinnosti aby sa uživili. Veľké spoločnosti majú svoju vlastnú kultúru a prostredie, kde sa zamestnanec stará ukážkovo o svojich ľudí. Raňajky, oddychové miestnosti, team – buildingy a pod. Kto by nerád pracoval v takej spoločnosti?
 
Dokonca existujú také programy už aj pre stredoškolákov, ktorí nemajú ambície ísť na vysokú školu, ale z odborných stredných škôl by chceli vhupnúť rovno do pracovného života.
Čoraz väčší nedostatok pracovnej sily zvyšuje dopyt po absolventoch stredných škôl nielen na Slovensku, ale aj v susednom Česku.
 
Šancu dobre zamestnať sa tak majú najmä čerství absolventi stredných odborných škôl. Častokrát sa stáva, že práve takýto ľudia, keď získajú prax dokážu zarobiť viac peňazí ako ľudia, ktorí ukončia vysokú školu. Veľký záujem o absolventov je práve z oblasti automobilového priemyslu, logistiky, dopravy, maloobchodu či skladovania.

počítač
 
Mladí ľudia by si mali vyberať strednú školu uvážene a rozumne a nie na základe toho čo chcú iní alebo nejakej falošnej prestíži danej profesie. Niekedy je naozaj lepši vybrať si kvalifikované povolanie ako ísť na gymnázium a potom vyštudovať niektorý z populárnych smerov, ale uplatnenie a nebodaj dobre finančné ohodnotenie je v nedohľadne.