Domů » využitie ibc kontajnerov

využitie ibc kontajnerov

IBC kontajnery predaj sú stredne veľké alebo veľkoobjemové nádoby obľúbené po celom svete. Najžiadanejšie IBC kontajnery sú s kapacitami 600 litrov a 1000 litrov. IBC kontajnery sa vyrábajú z trvalého, pevného, vysoko odolného plastu, ktorý je vopred určený na zotrvanie v ťažkých podmienkach, ktoré ho čakajú, a to či už v priemyselnej zóne a výrobe alebo v rámci rodinných domov a chát. Prípravné sú naozaj do extrémnych podmienok, a to či už vysoké alebo nízke teploty, do zmien vlhkosti, neustálej manipulácii a prevážaniu a skladovaniu látok najrôznejších hustôt, konzistencií a typov.

bedne

Stále si však musia udržať hygienickosť, na čo je kladený extrémne prísny dôraz hlavne v rámci potravinárskeho priemyslu, kde sú IBC kontajnery spoločne s plastovými prepravkami a ďalšími pevnými uskladňovacími a prepravnými zariadeniami stále žiadané. IBC kontajnery možno nájsť v priemysle farmaceutickom, spomínanom potravinárskom, chemickom, agropriemyselnom, kozmetickom a v ďalších. Na rodinných domoch a chatkách sú využívané prvotne na skladovanie, zadržiavanie dažďovej vody, pričom musia čeliť vonkajším vplyvom a zmenám počasia, ktoré sú typické pre naše podnebie.

debna

Okrem zachytávania vody sa ešte používajú i na prevoz rôznych chemikálii, skladovanie pohonných hmôt a podobne. Taktiež sa môže okrem dažďovej vody používať na skladovanie pitnej vody, i keď to sa neodporúča. Dôvodom je to, že v stojatej vode sa jednoduchšie množia baktérie a sinice, o to viac, keď je IBC kontajner vystavený slnečnému svetlu, ktoré zohreje vnútro kontajnera. Konzumácia takejto vody by mohla spôsobiť veľmi nepríjemné komplikácie a zdravotné problémy. Bolo síce spomínané, že IBC kontajnery sú určené i na prevoz chemikálii, avšak nie tých najagresívnejších. IBC kontajner je súce veľmi pekný a chránia ho kovové prvky, no stále je tvorený plastom.