Domů » Veľké okná a sklenené plochy sú charakteristické pre moderné budovy

Veľké okná a sklenené plochy sú charakteristické pre moderné budovy

Predstava modernej výškovej budovy s malými okienkami, do ktorých ledva vnikne denné svetlo, je prinajmenšom zvláštna a, samozrejme, takáto stavba je nerealizovateľná. Súčasný trend v architektúre sa uberá smerom použitia čo najväčších sklenených plôch, aby dochádzalo k presvetleniu miestností dostatočným množstvom denného svetla.

Veľa denného svetla v priestore

Na tieto rozmerné okná sa najlepšie osvedčil hliník, materiál, ktorý je tvárny a do rámov z neho je možné osadiť aj tri sklá, čo je značná hmotnosť, no hliník zvládne aj túto záťaž. Okrem toho je hliník nadčasový materiál, čo sa týka dizajnu, tak je možné z neho vytvárať nekonečné variácie, rozličné štýly a mnohé povrchové úpravy, je vhodný ku každému architektonickému štýlu do interiérov, ale aj do vonkajšieho prostredia. Súčasti budov z hliníka sa vyznačujú protipožiarnou odolnosťou, odolajú aj vlámaniu a sú dymotesné, zároveň spĺňajú aj požiadavky na dostatočnú tepelnú izoláciu.

Z výrobcov a realizátorov stavieb a dodávateľov hliníkových konštrukcií sú známe spoločnosti SCHŰCO a ALUPROF. Ich produkty, systémy a realizácie sú známe na celom svete, pretože sa vyznačujú kvalitným prevedením a zaujímavým dizajnom, spĺňajúcom nároky súčasných klientov. Z hliníka tieto spoločnosti vyrábajú aj okna hlinikove okná, ktoré sa montujú do interiérov aj exteriérov v najrozličnejších rozmeroch a povrchových úpravách. Okná majú aj certifikáty od renomovaných inštitútov, vďaka čomu spĺňajú kritériá najvyššej kvality, zabezpečujú komfort, sú energeticky úsporné a bezpečné.

Sklenená fasáda vysokej budovy

Trendový hliník je známy svojou dlhou životnosťou v nepoškodenom stave, a pritom ho treba iba utierať, nie sú nutné žiadne špeciálne spôsoby údržby, čo znižuje jeho finančnú náročnosť počas celej funkčnosti hliníkových prvkov. Každá moderná novostavba využíva všetky poznatky technologického pokroku a snaží sa implementovať do budovy čo najviac kvalitných prvkov, aby bol výsledok dizajnovo aj funkčne plne zabezpečený a pripravený na používanie ich majiteľmi.