Domů » Staňte sa celebritou, Youtube má dvere otvorené stále,… aj pre Vás!

Staňte sa celebritou, Youtube má dvere otvorené stále,… aj pre Vás!

Pokiaľ ste sa v minulosti chceli objaviť na obrazovke pred masou ľudí a pokúsiť sa získať ich pozornosť či upútať svojim talentom, záľubami alebo svojim humorným ja, pre bežného človeka zrejme neexistovala iná cesta, ako chodiť na konkurzy a uchytiť sa ako komparz či postavička v krátkej reklame. Alebo v opačnom prípade vyštudovať herectvo.

youtube

Táto cesta sa vo svojej podstate nezmenila, ale od roku 2006 je tu jeden zásadný rozdiel a obrovská príležitosť prakticky pre každého. Nezahŕňa chodenie po konkurzoch ani vybavovanie znalostí a už vôbec nie štúdium. Stačí vám pripojenie na internet, kamera, no a to je prakticky všetko,… ale samozrejme musíte mať aj akúsi tendenciu vedieť zaujať. Pokiaľ toto všetko máte, nech sa páči, už 12 rokov máme k dispozícii Youtube a vidíme, ako sa z kedysi pomerne neznámych chlapcov a dievčat stali online celebrity, ktoré si týmto spôsobom okrem iného aj pekne "privyrobili", respektíve do práce už zrejme chodiť nemusia.

Svojim kanálom a videami má príležitosť privyrobiť si každý, ale dosiahnuť väčší zisk a slávu sa už nepodarí tak úplne každému, vlastne len tým, ktorí zaujmú o niečo viac, než väčšina. A určitým faktorom je zrejme aj váš pôvod a najmä jazyk, ktorým rozprávate. Tendenciu zaujať čo najviac ľudí tak majú väčšinou Youtuberi z Ameriky. Ale aby sme neboli pesimisti, určite existujú veľmi úspešní Youtuberi aj u nás či v Česku- Gogoman, Expl0ited, Jirka Král, Shopaholic Nicol a určite ešte viacerí, ktorých som nespomenul.

média

Počet ich odberateľov sa pohybuje okolo niekoľko stoviek tisíc, čo je určite závideniahodný výsledok aj pre mnohých Američanov a číslo, ktoré tak poukazuje na veľmi slušný zárobok, popularitu, poprípade príležitosť dostať sa do známej televíznej šou alebo filmu.
Ak vás táto cesta láka, dvere máte otvorené. No skúste možno zvážiť, či uprednostníte kvalitu pred kvantitou alebo naopak . No je to už len na vás, každopádne vám prajem úspech a vysokú sledovanosť.