Domů » Sloboda pri vysávaní

Sloboda pri vysávaní

Akumulátorové tyčové vysávače sú čoraz viac populárne. Sú vždy pripravené, bezvreckové, ľahké a pri vysávaní nezakopávate o káble. Navyše tie 2 v 1 sú ešte doplnené o malý ručný vysávač, ktorý určite oceníte pri vysávaní omrviniek zo stola, kuchynskej linky alebo auta.

vysavač

·         Sací výkon je jednou z najdôležitejších položiek podľa čoho vysávač vyberáme. Ak budete vysávať hlavne linoleum alebo plávajúce podlahy, nemusíte mať hneď ten najvýkonnejší model, pri kobercoch naopak budete potrebovať veľmi výkonný typ.

·         Druh batérie a teda rýchlosť nabíjania. Vysávače s NiMH akumulátorom sú lacnejšie ale treba ich nabíjať aj 16-20 hodín. Drahšie sú tie vysávače s Li-lon akumulátorom, ale na nabitie potrebujú len 3-4 hodiny.

·         Keďže dĺžka vysávania na jedno nabitie je od 15-40 min, zvážte či 15 minútový model bude stačiť. Pri NiMH akumulátorových vysávačoch bude vysávač pripravený na ďalšie použitie až o 18 hodín.

·         Ak má niekto z rodiny alergiu vyberte si vysávač s HEPA filtrom.

·         Pri tyčových vysávačoch si musíme uvedomiť, že sú určené na denne vysávanie. Zberná nádoba na špinu je veľmi malá, takže ju treba často vysypávať. Ak by bola objemnejšia, celková hmotnosť vysávača by bola omnoho väčšia a vysávač by bol nepraktický.

·         Vyberte si taký vysávač, ktorý dokáže stáť samostatne. Ak potrebujete počas vysávania niekam odbehnúť je veľmi praktické ak vysávač nemusíte položiť k stene na podopretie.

·         Stojan s integrovaným nabíjacím adaptérom môže byť namontovaný na stene alebo len položený na zemi. Niektoré modely vysávača majú dokonca sklopnú rúčku a preto sa môže nabíjací stojan umiestniť i v malom priestore napr. pod poličkou v komore.

tyčový vysavač

·         Dôležité sú aj doplnky. Určite oceníte zabudovaný držiak na príslušenstvo ako je nadstavec na odstraňovanie chlpov z kobercov a pohovke alebo štrbinová hubica.

·         Praktické je aj osvetlenie na hubici, ktoré osvieti priestor pred vysávačom.