Domů » Šiltovka ako módny doplnok

Šiltovka ako módny doplnok

Pôvodnou úlohou prvých predchodcov šiltoviek bola úloha ochrany očí pred slnečným svetlom počas športu. Z toho dôvodu sme ich mohli zo začiatku nájsť najmä ako súčasť športových dresov a športového oblečenia. Po ich veľkom úspechu v športe, kde pomáhali hráčom tieniť oči, aby sa mohli lepšie sústrediť na hru, sa presunuli aj do ďalších oblastí. Postupne ich začali do povinného vybavenia pridávať aj vojenské, záchranné či policajné zložky. Toto všetko však bolo spôsobené najmä ich užitočnou schopnosťou brániť slnku, aby svietilo do očí. Až neskôr sa začali šiltovky zaraďovať aj medzi módne trendy, a to hlavne po tom, čo si ich obľúbili nosiť hudobníci, rapperi a známe celebrity.

dámska šiltovka

Od týchto známych osobností to bol už len kúsok k tomu, aby ich začali predávať aj bežné módne značky a dostali sa tak aj medzi obyčajných ľudí. Popularite šiltoviek a ich rozšíreniu medzi ľudí pomohli teda hlavne športovci a známe osobnosti, ktoré ich rozšírili do celého sveta. V súčasnosti sú na trhu k dispozícií naozaj obrovské kvantá rôznych nie len farebných, ale i strihových možností šiltoviek.

pánska šiltovka

Veľa ľudí považuje šiltovky za skôr mužskú súčasť odevu, avšak ide o univerzálnu pokrývku hlavy, vhodnú rovnako pre mužov, ako pre ženy i deti. Hlavne pri menších deťoch sú šiltovky veľmi dôležité z toho dôvodu, aby nedostali počas hrania na slnku úpal. Vrátane ich základnej úlohy, ktorou je ochrana očí pred slnkom alebo pred úpalom počas športovania či turistiky, sú šiltovky https://trenchtown.sk/kategoria-produktu/siltovky/ aj skvelým módnym doplnkom. Dokážu perfektne oživiť outfit a je možné ich nosiť pokojne aj do práce či na každodenné nosenie alebo špeciálne príležitosti. Niektoré ženy ich dokonca kombinujú aj s formálnejším oblečením či šatami, pričom tak vytvárajú imidž športovej elegancie. Okrem toho šiltovka sa dobre hodí aj na ukrytie nepodareného účesu alebo ak majú vaše vlasy neposlušný deň. Nech už ju budete nosiť ako súčasť ležérneho oblečenia, na šport, do prírody alebo do mesta s priateľmi, minimálne jednu šiltovku by mal mať doma v šatníku každý.