Domů » Hollywoodský štýl v interiéri

Hollywoodský štýl v interiéri

Hollywoodský štýl v interiérovom dizajne sa volá inak a má dve odrody:

  1. Hollywood Regency. Oficiálny štýl, komplexný a veľmi drahý, venuje veľkú pozornosť nábytku s luxusnými fasádami. Je gentlemanský, luxusný a neuveriteľne očarujúci, rovnako ako Pierce Brosnan.
  2. Hollywood Glam Chic. Neformálny štýl, ženský a veľmi úhľadný, náchylný k narcisizmu, zámerne lesklý. Často má obyčajné pozadie: biele steny, nábytok, šedá podlaha. Tento štýl je exkluzívny, inšpirujúci, ľahký ako Scott Eastwood.

herec

Nábytok v zlatom ráme, kov a zrkadlové prevedenie je veľmi populárny štýl hollywoodu. Áno, je tiež charakteristický štýlom Art Deco, ale v hollywoodskom štýle je tento typ nábytku oveľa ľahší, vzdušnejší, ale zároveň zámerne luxusný, ktorý priťahuje pozornosť, akoby bol vytvorený pre fotografie filmových hviezd. Veľký dôraz kladie na pôvab a luxus. Nábytok v tomto štýle má bohaté textúry a kontrastné farby. S cieľom kompenzovať nízke sedenie stoličiek a sedacích súpravy, dizajn využíva veľké časti v dizajne stien. Zmyselné akcenty, rovnováha kontrastov a zmysel pre sofistikovanosť sú vždy prítomné v hollywoodskom interiéri. Keď premýšľame o starom hollywoodskom pôvabu, predstavujeme zlato, obrovské panské domy a Veľký vek Gatsby. Ale čo sa týka tlače filmového priemyslu na interiérovom dizajne? Nadčasový hollywoodsky štýl je očarujúcou kombináciou éry, štýlov a trendov, zmiešaných s luxusom. Ale to nie je prekvapujúce, pretože hollywoodský štýl sa narodil v Los Angeles v kinematografickej party a je povinný jej všetci.

hollywood

5 zlatých pravidiel hollywoodskeho interiéru

  • Geometrické ozdoby sa používajú pri návrhu vankúšov, kobercov, tapiet pre stenu v obývacej izbe. To sú najčastejšie kosoštvorce, veľké prúžky rôznych formátov.
  • Malé kvetinové, tropické výtvory oživujú interiér hollywoodu s nádherným množstvom farieb. Zvyčajne tu vidíme kombináciu rôznych južných kvetov, napríklad magnólie, hortenzie, ruže, listy banánovej palmy, fikus, monstera a ďalšie tropické.
  • Zvieracie výtlačky. Najprv hovoríme o leopardovej tlači, ktorá sa používa v pôvodnej čiernej a bielej, rovnako ako ružovo-biele a ružovo-čierne variácie. Niekedy sú tieto výtlačky doplnené zlatom.
  • Velvet a velúr. Luxusné čalúnenie pohoviek, kresiel, lehátok, čalúnnikov, stoličiek v jedálňach a posteľných čalúneniach spôsobuje, že hollywoodsky štýl je útulný a luxusný.
  • Súčasné umenie. V tomto prípade hovoríme o abstraktných ilustráciách. Mnoho typov moderného umenia sa hodí k očarujúcemu elegantnému štýlu.