Domů » Dobrodružné ubytovanie – najzaujímavejšie hotely sveta

Dobrodružné ubytovanie – najzaujímavejšie hotely sveta

V každej krajine, na každom kroku s nachádza hotel, ktorý si občas ani nevšimneme. Jednoducho nás ničím neosloví, nezaujme. Ako však vyzerá hotel, ktorý nás ohúri? Poďme sa na to pozrieť.
 
Hotel v bývalej väznici – Spitbank fort, Portsmouth
Tento hotel sa nachádza vo Veľkej Británii a je známy tým, že sa nachádza v budove bývalej väznice. V tejto známej morskej väznici sa nachádzali aj kasárne. Dnes je zaujímavou ubytovacou možnosťou pre históriu – chtivých a odvážnych turistov z celého sveta.
 měsíc nad hotelem
Hotel z ľadu – Hotel de Glase
Každý rok sa buduje v Kanade vždy v decembri. Všetko v hoteli je vytvorené z ľadu, okrem krbu samozrejme. Na spanie tu budete však potrebovať veľmi teplé oblečenie a aspoň spacák. Toalety sú však vyhrievané. Nemusíte sa báť.
 
Alcatraz hotel – Nemecko
Kedysi známa najobávanejšia väznica na svete… Dnes sa tu vyspíte v pokoji a do ružova. Na izbách je dostupné internetové pripojenie. Odstrašujúcim môže byť fakt, že izba je v podstate cela s mrežami, ktorá je však moderne zariadená. Takisto raňajky vám dajú cez okienko v mreži. Vyskúšali by ste?
 
Hotel Costa Verde
Nie je to úplne hotel, skôr bungalov v tvare stroskotaného dopravného lietadla, ktorý sa nachádza na Kostarike. Ubytovanie je tu však dosť drahé – 70 € na noc. Noc však môže byť zaujímavá – s opicami a exotickými vtákmi pobehujúcimi a lietajúcimi okolo ”hotela”.
 
Villa Hamster
Vo Francúzsku vám v tomto hoteli ponúkni za vyše 100 dolárov amerických izbu, ktorá e upravená pre škrečka. Áno, dobre čítate. Izba je v nadrozmernej veľkosti klietky s kolesom, miskami, napájadlami a pilinami. A kde je škrečok? Škrekom sa stanete na noc práve vy! Ktovie, kto by sa na to podujal. J
 
Giraffe Manor
Toto je ubytovací priestor v Keni, kde môžete obedovať spolu so žirafami. Týmto milým a zároveň odvážnym gestom podporíte ochranu ohrozených žiráf.
 smolné dveře
 
Samozrejme, zaujímavých hotelov je dnes na svete veľa a každý sa niečím líši od ostatných. Do týchto hotelov by som sa išla pozrieť aj ja. Ale nie som si istá tým, či by to bolo pohodlné ubytovanie na dovolenke pre každého z nás. J