Domů » Ako prebieha vyšetrenie kŕčových žíl

Ako prebieha vyšetrenie kŕčových žíl

Máte podozrenie, že by ste mohli trpieť kŕčovými žilami? V tom prípade je určite viac než rozumné navštíviť odborníka. Vyšetrenie zaberie chvíľočku a navyše ho ani nepocítite.

lékařka

Ak si chcete dať vyšetriť svoje cievy, potrebujete navštíviť cievneho lekára. Vaše prvé kroky, však musia viesť k vášmu obvodnému lekárovi. Aby vás totiž v cievnej ambulancii vyšetrili, budete potrebovať takzvaný výmenný lístok. Ak by ste mali záujem o vyšetrenie žíl na nohách a ešte inej časti tela, napríklad krku, musíte svojho obvodného lekára požiadať, aby vám na výmenný lístok napísal obe vyšetrenia. V inom prípade vám ich cievny nemôže urobiť, pretože by mu ich nepreplatila zdravotná poisťovňa.

Samotné vyšetrenie žíl je absolútne nebolestivé. Stačí si vyzliecť nohavice, ľahnúť na stôl a vydržať niekoľko minút. Na nohy, respektíve na miesto, ktoré vám bude lekár vyšetrovať, vám nanesie gél. Následne vám žily skontroluje ultrazvukom. Celé vyšetrenie zaberie maximálne päť minút, a to aj s vyzlečením a oblečením. Funguje to v podstate úplne rovnako ako klasické sono brucha.
Na základe takéhoto vyšetrenie vám lekár vie so stopercentnou istotou určiť diagnózu. Ak by sa u vás kŕčové žily potvrdili, netreba robiť zbytočnú paniku. S najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o prvé štádium, pri ktorom stačí upraviť svoju životosprávu. Zákrok je nutný až vtedy, ak by ste trpeli horším štádiom ochorenia. Jednou z https://www.venasum.com/skleroterapia-sklerotizacia-krcovych-zil/.

ultrazvuk

Ďalej použitie biologického lepidla, alebo odstránenie https://support.microsoft.com/cs-cz/help/4028075/windows-delete-your-previous-version-of-windows laserom. Vo všetkých prípadoch hovoríme o krátkych a takmer bezbolestných zákrokoch. Budete musieť pretrpieť iba malý vpich do nohy. V niektorých prípadoch vám môže byť podaná aj lokálna anestézia, takže neucítite takmer nič. Po odstránení kŕčových žíl môžete pokračovať v bežných denných aktivitách. Jedinou povinnosťou je nosenie kompresných pančúch, po dobu dvoch až troch mesiacov. To neplatí v prípade liečby biologickým lepidlom.