Domů » Vzdelanie nie je samozrejmosť

Vzdelanie nie je samozrejmosť

Každý z nás určite vie, že vzdelanie je skutočne veľmi dôležité. V minulosti si ho nie každý mohol dopriať a môžeme byť vďační za to, že aspoň v súčasnej dobe máme niekoľko možností, ako svojim deťom dopriať skutočne kvalitné vzdelanie. Myslite na to, keď budete niekedy nadávať na školu alebo na to, koľko má vaše dieťa úloh. Môžeme byť vďačni, že sa naučí písať a čítať. Práve preto by sme mali myslieť aj na učiteľov, ktorí si vybrali fakt ťažké povolanie. Dalo by sa povedať, že až priam posolstvom. Práve preto tu máme niekoľko citátov o vzdelaní od skutočne povolaných ľudí. Zamyslime sa nad tým, čo vlastne pre nás vzdelanie znamená.
 sloupec knih
,,Učíme sa pre život, nie pre školu.“ Seneca
 
Toto je niečo, čo sa snažíme našim deťom vštepovať už odkedy prvý raz hundrali, že musia ísť do školy a že si musia robiť úlohy. Čo trvá niektorým deťom naozaj dlho, je pochopiť, že sa neučia pre známky a ani pre to, aby urobili svojim rodičom radosť. Učia sa len a len pre seba. A keď to skutočne pochopia, potom zistia, že by na učenie jednoznačne šomrať nikdy nemali. Práve to je podstatné a dôležité.
 
vzácné knihy
,,Nikdy som nedopustil, aby škola stála v ceste môjmu vzdelaniu.“ Mark Twain
 
Citát, ktorý má na svedomí jeden úžasný spisovateľ všetkých čias hovorí skutočne za všetko. je dôležité, aby ste mysleli na to, že nie všetko vzdelanie sa dá získať v škole. Vlastnými skúsenosťami sa každý naučí asi najviac, čo môže. Okrem iného je naozaj veľká pravda, že nie každý učiteľ je aj dobrý učiteľ. A práve preto by mal každý rodič dávať svojim deťom priestor, aby sa učili sami. Aby sa učili na vlastných chybách a hlavne, aby sa naučili samostatne myslieť a zamýšľať sa nad všetkým, čo im kto a kedy povie. Nie všetko je predsa pravda. Svet nie je čiernobiely a my tiež nie. Myslite na to, keď im dávate prednášky. Nech myslia sami za seba.