Domů » Výnimočný grafitový polystyrén.

Výnimočný grafitový polystyrén.

Ak ste boli v poslednom čase na stavebninách, kde ponúkajú rôzne tepelnoizolačné materiály, mohli ste zazrieť zaujímavý nový materiál. Medzi množstvom klasického bieleho polystyrénu zaujme váš pohľad polystyrén, ktorého farba je podstatne odlišná. Je to zaujímavý sivý odtieň, takže môžeme mať dojem, že výrobcovia sa snažia dosiahnuť konkurenčnú výhodu ponukou novej farby polystyrénu. No ponuka tohto sivého polystyrénu má úplne iný účel ako iba výmena klasickej bielej farby za sivú.

grafitový polystyrén

Ide o nový druh polystyrénu, ktorý sa označuje ako grafitový polystyrén. Toto označenie dostal tento materiál vďaka vysokému obsahu grafitu. Milióny malých častíc grafitu sú tak rovnomerne rozptýlené v rámci nového polystyrénu, ktorý preto pôsobí vizuálne výrazne ináč ako jeho biely predchodca. Častice grafitu dokážu odrážať slnečné svetlo alebo teplo vyžarované z domu späť, takže táto vlastnosť grafitu sa využíva v rámci nového materiálu. Tepelnoizolačné vlastnosti bieleho polystyrénu sú tak vylepšené o 20%, čo robí z nového grafitového polystyrénu jeden z najlepších tepelnoizolačných materiálov na trhu.

stavenisko

Niektorí „odborníci“ si možno povedia, že takéto vylepšenie je zbytočné. Stačí iba aplikovať pri zatepľovaní domu polystyrén väčšej hrúbky a dosiahneme ten istý efekt ako z drahším grafitovým polystyrénom. No to je veľký omyl. Stavbári, ktorí majú dlhoročné skúsenosti so zatepľovaním budov o tom vedia svoje. Pri týchto prácach je veľmi dôležité zvoliť správnu hrúbku zateplenia. Ak je napríklad polystyrén príliš hrubý, ťažšie sa s ním pracuje a navyše ma vyššiu hmotnosť. Preto musia byť pri práci s takýmto hrubým a ťažkým materiálom použité dlhšie kotviace prvky a viac lepidla, čo predražuje stavebné práce. Ak máte záujem o kvalitný grafitový polystyrén cena, kontaktujte overeného predajcu Taloa s.r.o. telefonicky, mailom alebo pomocou kontaktného formulára.