Domů » Upratovanie nie je sranda

Upratovanie nie je sranda

Upratovanie nie je žiadna hračka a to vie snáď každý, kto žije sám a nie o napríklad aj s dieťaťom. A upratovanie s dieťaťom, to je ešte mnohonásobne zložitejšie, než keby ste žiadne dieťa nemali. Viem, o čom hovorím, pretože mám dcéru a mám s upratovaním už celkom skúsenosti. O dieťa sa musíte starať, do toho musíte stíhať navariť, udržiavať domácnosť a nie je to sranda. Len máloktorá žena má toľko energie, že to fakt zvláda aj s niekoľkými deťmi a vždy má upratané, všetko dokonale vyčistené a podobne. Takých žien veľmi nepoznám a to poznám veľa ľudí. Ale ťažko sa to zvláda dohromady.

s

Niekedy, keď človek robí generálne upratovanie, tak si aj potrebuje premyslieť, čo vlastne všetko musí upratať a ako. Generálne upratovanie sa robí raz za čas, ale všetko sa musí poriadne premyslieť. Napríklad ja som pri generálnom upratovaní fakt celkom puntičkárka, lenže s dieťaťom to koľkokrát občas nejde. A tak to vždy robím tak, že počkám na priateľa, ktorý mi s malou pomôže a potom napríklad upratujem ja, alebo on. A takto mi pomáha skoro stále. Niekedy ale ani jeden z nás na upratovanie nemá energiu a to si nerobím srandu. Myslím to vážne. Bohužiaľ občas to tak býva, že človek má trošku iné priority a upratovanie musí ísť bokom.

s

A potom to u nás doma vyzerá ako po výbuchu. Práve preto ale využívam občas služby upratovania poprad Upratovanie-grant. Tí mi vždy pomôžu. Stačí si objednať termín a prídu včas, všetko tu vyčistí, upratá a všetko sa potom leskne a blyští a musím povedať, že potom z toho aj ja sama mám radosť. Je totiž upratané a môžem sa na ne spoľahnúť. Ich služby využívam zhruba dvakrát do mesiaca. A pri tej príležitosti si vždy oddýchnem od každodenných starostí a mám chvíľku pre seba alebo sa môžem viac venovať svojej rodine. Občas je dôležité vedieť si oddýchnuť. Nemusí byť všetko dokonale vyčistené a upratané. My ľudia totiž nie sme roboti…