Domů » Smrek, borovica = kvalita

Smrek, borovica = kvalita

Tatranský profil, to je spojenie dvoch slov, pod ktorým sa skrývajú kvalitné produkty vyrobené na Slovensku a prevažne zo slovenského dreva. Profil patrí k najžiadanejším a najrozšírenejším z ponuky drevených obkladov. Tatranský profil už svojim názvom prezrádza, že ide o kvalitný domáci výrobok zo špičky toho, čo doma máme, teda zdravých smrekov a borovíc, rastúcich na Slovensku.

stromy

Kus lesa aj doma
Prechádzkou v lese môžeme precítiť vôňu dreva, ktorá nám dokáže zlepšiť náladu, priviesť kyslík do pľúc a mozgu, nevynímajúc sviežosť vzduchu a nezameniteľnú atmosféru. Sú to hlavne smreky a borovice, čo spôsobuje túto sviežosť, no kúsok lesa môžeme mať aj my doma vo forme napríklad dreveného obkladu a ten nám každý deň bude pripomínať pohodovú atmosféru lesa.

Všestranné použitie
Tatranským profilom je možné obložiť steny, stropy, ale je vhodný aj na podlahu a svoje využitie nájde ako v interiéri tak aj v exteriéri. Vyniká svojimi výbornými tepelno-izolačnými vlastnosťami a vhodnou úpravou, napríklad nátermi alebo impregnáciou ešte pred montážou, dokáže odolať plesniam aj vplyvom počasia. Spája sa systémom pero-drážka. Vďaka tomuto princípu do seba jednotlivé dosky perfektne zapadnú. Ich montáž je veľmi jednoduchá, zvládne ju aj začiatočník. Tento systém zabraňuje poškodeniu hrán dosiek a navyše plní funkciu pevného kotvenia, po spojení pera s drážkou dosky do seba pevne zapadnú a toto spojenie zabráni ich ďalšiemu nežiaducemu pohybu. V ponuke sú dosky v rôznych prevedeniach, čím dokážeme vytvoriť aj netradičný efekt perodrážky.

dřevo

Správny výber
Bezprostredne pred použitím dosiek si však treba ujasniť, do akého prostredia dosky chceme použiť a aký efekt od ich osadenia očakávame, no a podľa toho si typ obkladu vybrať. Do interiérov, kde kladieme dôraz na estetickú stránku, treba použiť kvalitnejšie dosky. Pred samotnou inštaláciou je vhodné nechať ich v interiéri niekoľko dní rozložené, aby sa aklimatizovali na vlhkosť a teplotu interiéru, kde budú použité. Prípadné nerovnosti, ktoré sa môžu na povrchu dosiek vyskytnúť, je možné zahladiť nátermi a povrchovými úpravami, ktorých typ a prípadnú farebnosť si určíme podľa vlastného výberu.