Domů » Široký sortiment LED pásov.

Široký sortiment LED pásov.

Ak ste sa zo širokej ponuky LED osvetlenia rozhodli pre LED pásiky, ešte je pred vami mnoho otázok, na ktoré si musíte pred kúpou odpovedať. Tých pásikov je veľký počet rôznych druhov, ktoré sa od seba odlišujú rôznymi parametrami. Preto sa treba v tomto probléme aspoň trošku zorientovať, aby ste si nakoniec zaobstarali pásik, ktorý čo najlepšie splní vaše očakávania. A nejde tu iba o estetickú a pocitovú stránku, ale aj z hľadiska bezpečnosti je výber správneho LED pásu veľmi dôležitý. Ak nakupujete LED pásiky v kvalitnom e-shope, tak máte pri ich výbere aj k dispozícii aj prehľadný filter, ktorý vám pomôže vybrať požadovaný LED pás.

led svietidlo

Tak ako pri LED žiarovkách aj LED pásy môžete vyberať podľa vašej preferovanej teploty svetla. Tak si môžete vybrať pás, ktorý emituje studené, teplé alebo neutrálne svetlo. K dispozícii sú už dnes aj kvalitné dual white pásy, u ktorých pomocou diaľkového ovládača môžete meniť jednotlivé typy svetla. Pri pásoch je vždy uvádzaný aj parameter SMD, ktorý udáva veľkosť LED diód v milimetroch. Napríklad najčastejšie sa tu môžete stretnúť s SMD 3528, čo znamená, že čipy majú veľkosť 3,5 x 2,8 mm. Aj tu môžete pozorovať, že čím sú väčšie rozmery čipov, tým je vyššia svietivosť pásu. Svietivosť však súvisí aj s hustotou čipov na páse. Táto hustota sa uvádza v množstve pásov na 1 meter. V ponuke sú pásy s množstvom čipov od 30 do 528 na 1 meter.

osvetlenie interiéru

Málo klientov kladie dôraz na parameter CRI, keďže málokto vie, čo to vlastne znamená. Kvalitné LED osvetlenie vo všeobecnosti produkuje svetlo, ktoré sa čo najviac podobá dennému svetlu. Určite každý sa už niekedy stretol so studeným nepríjemným svetlom, ktoré by ste určite nechceli mať doma v priestoroch, kde trávite večer alebo v noci väčšinu času. Parameter CRI môže mať zvyčajne hodnoty 80,85,90 alebo 95. Ide o údaj, ktorý udáva, na koľko percent je dané svetlo podobné dennému svetlu. Najvyššie hodnoty sa najviac približujú dennému svetlu, takže sú aj najpríjemnejšie pre užívateľov.