Domů » Prečo viesť deti k športu

Prečo viesť deti k športu

Zdravie

Je všeobecne známe, že pravidelný pohyb pomáha zdraviu. V dnešnej dobe sa čoraz častejšie hovorí o téme obezity u detí, ktorej sa dá týmto spôsobom predísť. V skoršom veku je ľudské telo poddajnejšie a ľahšie sa teda učí novým veciam. Toto je užitočné hlavne pri disciplínach vyžadujúcich ohromnú ohybnosť, akými sú napríklad tanec či gymnastika. Tiež je pravdepodobnejšie, že deti pri tomto koníčku zostanú aj v staršom veku, ak začnú skôr. 

lyžování

Disciplína

Dobrí tréneri učia predovšetkým rešpektu. Ten sa v živote rozhodne oplatí mať, nakoľko slušné vystupovanie je dobrou vizitkou každého človeka. Deti sa naučia, kde sú hranice vhodného správania a v škole nebudú mať problémy so sústredením. Budú vedieť, čo si môžu dovoliť, a je neprípustné. Samozrejme, všetkého veľa škodí. Ak máte pocit, že tréneri nevedú vaše dieťa správnym smerom, a nezvláda to, nenúťte ho chodiť na tréningy. Zbytočne sa bude premáhať, v skutočnosti mu to do budúcna poskytne len zlú skúsenosť. Môže si predsa vybrať niečo iné, čomu sa bude venovať, a bude ho to robiť šťastným. 

Trpezlivosť

Cesta k vysnenému cieľu nebýva krátka, ani ľahká. Je potrebné zotrvať a byť si vedomý, čo chceme dosiahnuť. Tomu presne učí šport, kde je skutočne potrebné pravidelne poctivo cvičiť. Pripomínajte dieťaťu, nech sa nevzdáva. Výsledky sa dostavia len ak zotrvá. Neplňte si však cez vašu ratolesť vlastné sny. To, že ste vždy chceli byť baletkou či futbalistom neznamená, že túto ambíciu po vás zdedí. Nahrajte sa na trénerov, nechajte ich samých vykonávať svoju prácu. Namiesto rozkazov dávajte podporu, buďte motivátormi.

hokej

Vedzte, že aj vaše správanie má v tomto obrovský vplyv. Nikto by rád nepočúval drsnú bezcitnú kritiku od vlastných rodičov, neposkytujte ju. Sledujte vývoj a úsilie, ktoré stojí za úspechmi, na ktoré môžete byť hrdí. Povzbudzujte, dávajte im pocítiť, že ste s nimi, nech sa stane čokoľvek. Či už skončia na víťaznom stupienku, alebo nie, získajú užitočné skúsenosti, na ktoré nikdy nezabudnú. Spoznajú tiež nových priateľov s podobnými záujmami, vďaka ktorým budú mať ešte väčšiu motiváciu. Práve vďaka nim budú mať nezabudnuteľný zážitky, na ktoré budú môcť s láskou spomínať celý život.