Domů » Prečo sú japonské deti najzdravšie na svete?

Prečo sú japonské deti najzdravšie na svete?

Rovnako ako všetky matky sveta, japonské ženy prejavujú lásku k deťom a to aj pri príprave chutných jedál. Prírodná múdrosť, podporovaná silnými historickými tradíciami, im pomáha zlepšiť zdravie ich detí.
12 zdravých návykov japonských detí

snídaně

Na rozdiel od svojich rovesníkov z iných rozvinutých krajín, japonské deti:
1. Jedia rybie a zeleninové jedlá národnej kuchyne, ktoré obsahujú viac živín a menej kalórií ako mäso.
2. Od raného detstva si zvykli na veľké množstvo zeleniny a ovocia.
3. Jedia z malých tanierov a častejšie.
4. V potravinách nie sú zvyknutí na prísne zákazy, ale na primerané obmedzenia.
5. Občerstvia sa medzi jedlami osladenými sladkosťami, ale kúsok po kúsku a nie príliš často.
6. Veľa sa pohybujú. Študenti sa každý deň venujú športu a nielen v triedach telesnej výchovy – „päťminútové športy“ sú zahrnuté do programu všetkých ostatných školských disciplín.

7. Dokážu oceniť ceny a športové úspechy.
8. Najčastejšie sa stravujú doma, s rodinou, spolu s otcom a matkou alebo v najhoršom prípade s jednou matkou. Rodinná večera je jedným z úctyhodných japonských rituálov.
9. Doma aj v škole sú obklopení láskou a starostlivosťou od dospelých, čo pomáha minimalizovať psychologické problémy, ktoré často spôsobujú prejedanie.
10. Majú plnú podporu rodičov, ktorí ich nielen učia, ako správne jesť, ale tiež požadujú od školy to isté.
11. Naučia sa pravidlám zdravého stravovania a zdravého životného štýlu v rodine v rámci systému domáceho vzdelávania založeného na rodičovskej autorite a nie na autoritárstve.
12. Od raného detstva pomáhajú rodičom pripraviť jedlo, nastaviť tabuľku zdravej stravy.

restaurace

V dôsledku toho japonské deti naozaj porazili všetky svetové rekordy o zdraví. Zvlášť zrejmé je „japonský zázrak“ v porovnaní so situáciou v ostatných rozvinutých krajinách sveta. Takmer všade je znepokojujúco rastúci počet obéznych detí – všade okrem Japonska, kde miera výrazne poklesla v posledných niekoľkých rokoch. Samozrejme, že Japonci nie sú ušetrení od chorôb spojených s poruchami príjmu potravy, ako je anorexia, ktorá postihuje najmä dievčatá a mladé ženy, ale rozsah tejto katastrofy nemožno porovnávať s tým, čo sa deje v iných krajinách, vrátane Slovenska.