Domů » Prečo predávať v zime?

Prečo predávať v zime?

Predávajúci si často krát myslia, že najlepšie urobia ak zimu prečkajú a svoju nehnuteľnosť, či už byt alebo dom, ponúknu až na jar. Veď prečo nie? Krásne počasie, začína sa otepľovať a ľudia majú väčšiu chuť nakupovať. Alebo?

chalupa

  1. To, že budete predávať na jar vám bohužiaľ nijako nepomôže. Cez zimu sme pasívnejší a tak mnohý odkladajú ponuky svojich domovov na počasie, ktoré bude pripomínať jar. Nerobte preto to isté. Vtedy je totiž trh nehnuteľnosťami presýtený. Preto sa stáva, že čiastka, ktorú dostanete z predaja bude nižšia. Vďaka veľkej konkurencii a bohatému výberu. Ako tomu predísť? Ponúknite svoj dom na predaj v zime. Vtedy nie je veľká ponuka a je väčšia šanca na nadcenenie.
  2. Kupujúci často hľadá celoživotnú investíciu. Predveďte mu, že vaša nehnuteľnosť je celosezónna. Ak sa záujemcovia presvedčia, ako vybavený máte svoj dom či byt v chladných mesiacoch, určite sa nad vašou ponukou zamyslia viac. Treba vedieť ukázať, že aj v krutých mrazoch je u vás doma príjemne teplo, napríklad vďaka orientácii na južnú svetovú stranu.
  3. Práve v zime máte možnosť predať svoju nehnuteľnosť mladým rodinám. Prečo? Štatisticky sa najviac detí rodí práve v jesenných mesiacoch. Po krátkom čase rodičia uvažujú nad tým, žeby chceli zväčšiť svoj priestor na bývanie a preto už na nový rok hľadajú riešenie ich problému. Niečo priestrannejšie a väčšie im môžete ponúknuť vy.

nemovitost

  1. Viac peňazí. To je presne to, čo dnes hýbe svetom. Po konci roka dostávajú mnohý bonusy z práce, trináste platy či finančné dary od druhých. Preto sa zdá možnosť predaja domu vyššia ako kedykoľvek pred tým. Takto sa nemusia ľudia rozhodovať len podľa ceny, ale aj na základe ich pocitu a záujmu.
  2. Zima je asi jediné ročné obdobie, kedy majú záujemcovia vážny záujem. Na trhu je menej ponúk, preto príde aj menej takzvaných obhliadačov, ktorý nič nekúpia. V podstate sú to tí, ktorí sa chcú len poobzerať, čo je na trhu. Dáte aj vy prednosť predaju domu a bytu teraz, kedy sú ceny výhodnejšie?