Domů » Prečo je potrebné mať k produktom napájací zdroj?

Prečo je potrebné mať k produktom napájací zdroj?

Žijeme v dobe elektrickej, alebo skôr elektronickej. Je priam katastrofou byť bez zdroja napätia. Mládež si ani len predstaviť nevie, žeby nebola na mobile, alebo internete. Aj výrobcovia na to myslia. Vyrábajú rôzne prenosné napájacie zdroje, aby sa mládež nedajbože bez mobilu nezbláznila-

holubi

Vlaky, autobusy- všade je WIFI a internet. Zásuvky na napájanie spotrebičov sú už v týchto hromadných dopravných prostriedkoch samozrejmosťou. Iba asi letecká doprave je ako-tak uchránená. Hneď síce po nástupe do lietadla nás upozorňujú, že teba dať mobil do režimu lietadlo, alebo radšej vypnúť. Pre mládež nepredstaviteľné ! Zbytočná „buzerácia-„ tvrdia !
Neuvedomujú si dôsledky nezodpovedného konania. Nechápu, že žijeme v svete reálnom a nemá virtuálne množstvo životov.

Asi by si ani nevedeli predstaviť dobu bez elektriky, bez elektronického smogu. Moja babička nemala ešte elektriku a prežila. Určite nie menej hodnotne ako my teraz ! Pranie v rukách zaiste nie to čo by sme chceli mať teraz, ale miera používania elektroniky je hrôzostrašná.

V čase využívania obnoviteľných zdrojov energie, nie je veru žiadne miesto také, kde by elektrická energia byť nemohla. Či už to je z malej vodnej „elektrárničky“, alebo z „fotovoltaického“ článku. Existujú aj geotermálne, vetrené zdroje. Tie sa v našich podmienkach využívajú menej.

kabel

Pochopím nutnosť záložných zdrojov v elektrárňach, v nemocniciach, požiarnych zbrojniciach. Tam sú záložné agregáty vítané, nutné a potrebné.

Ale doma ? Ak na chvíľku nemáme elektriku je zle !

  • Mraznička sa začne topiť,
  • práčka neperie,
  • umývačka riadu neumýva
  • Športový prenos neuvidíme v tom najlepšom
  • Deti sa nemôžu hrať na počítačoch

Hotový koniec sveta ! Najviac sa vedia znervózniť deti. Mám pocit, že to je už druh závislosti na elektrike.

Sedím v rohu miestnosti, prezerám staré fotografie, oddychujem, lebo nemôže vysávať- nie je elektrika ! Ale na rozdiel od iných si to užívam a bavím sa na ich narastajúcej nervozite. Spomenutie babičky bez elektriky ich privádza do zúfalstva!