Domů » Pre a proti čalúnených postelí

Pre a proti čalúnených postelí

Zapáčili sa vám čalúnené postele segum.sk? Nie je divu, tieto kúsky vyzerajú naozaj veľmi pekne, dizajnovo a elegantne. Obzvlášť zaujímavé a zároveň žiadané sú postele s čalúneným čelom. Tieto dominantné časti interiéru, sa však nehodia do každého interiéru. Pozor by si mali dávať aj alergici.Čalúnená posteľ s s čalúneným čelom a s modrou dekou a vankúšmi.jpg

Typy čalúnenia

Posteľ môže byť potiahnutá látkou, kožou alebo koženkou. Od toho sa odvíja aj ich cena. Látkové čalúnenie je nepochybne najlacnejšou verziou. Postele potiahnuté koženkou sú už o niečo drahšie. Cena manželskej postele klasických rozmerov s koženkou, sa pohybuje v rozmedzí od osemsto do tisícdvesto eur. Najdrahšiu alternatívou je samozrejme koža.

Pri látkových čalúneniach máte na výber rôzne typy látok. Platí, že čím hrubšia a pevnejšia, tým kvalitnejšia a odolnejšia. Napríklad taký semiš, vyzerá veľmi dobre, no z praktickej stránky https://www.sport.cz/ostatni/biatlon/clanek/952213-biatlonistka-z-prvni-stranky-playboye-zvazuje-zmenu.html nejde o úplne najlepší výber. To platí hlavne vtedy, ak máte domáce zvieratá. Zo semišovej látky totiž chlpy len tak nedostanete.

Nie sú pre každého

Pri materiáloch ešte chvíľku ostaneme. Látkové čalúnenie je vyslovene nevhodné pre ľudí, ktorí trpia alergiou. Na rozdiel od paplónom alebo matracu, čelo postele a jej zvyšok, nikdy nevyprášite dokonale. Takže ak trpíte alergiou a chcete čalúnenú posteľ, zaobstarajte si jednoznačne koženku alebo kožu, ktorú viete od prachu jednoducho utrieť.Detail na vzorovanú hrubú látku.jpg

Kde sa hodia a kde nie

Pri čalúnených posteliach by ste mali pozerať aj na to, ako máte zariadenú svoju spálňu. Nedá sa povedať, že by sa niekde vyslovene nehodili. Skôr je dôležité to, aby ste si zvoli správny typ čalúnenia. Látka a koženka sa hodia do moderne ladených priestorov. Koža zas do tých elegantnejších s rustikálnym alebo masívnym nábytkom. Kožené čalúnenie nepochybne vynikne aj v spálňach, ktoré sú zariadené v starom štýle. Ak sa pre takúto posteľ rozhodnete, dajte si pozor na jeden detail. Snažte sa ich vždy zladiť s kobercom. Je to akési nepísané pravidlo, ktorého by ste sa mali naozaj držať.