Domů » Praktické tipy pri zariaďovaní spálne

Praktické tipy pri zariaďovaní spálne

Ako si vybrať perfektnú posteľ
Pri navrhovaní spálne je najdôležitejším krokom na začiatok výber správnej postele. Koniec koncov, bez dobrého lôžka je ťažké spať dobre. Nezabudnite vybrať správnu veľkosť lôžka pre veľkosť vašej spálne. Veľká posteľ bude ovládať malú spálňu, čo znemožňuje pohyb po celom priestore, zatiaľ čo štandardná dvojlôžková posteľ by sa mohla trochu stratiť vo veľkej spálni. Zmerajte svoju spálňu a uistite sa, že zvolené lôžko umožní aspoň 70 cm cirkulačného priestoru okolo strán a konca lôžka.

ložnička

Dizajn spálne – aký štýl je pre vás najvhodnejší?
Akonáhle ste našli správnu veľkosť lôžka, je čas si vybrať svoj štýl. Milujte tradičný alebo krajinný štýl? Krásne čalúnené čelo bude fungovať dokonale. Ak ste fanúšikom industriálneho, chladnejšieho štýlu, železné lôžko môže byť práve to, čo hľadáte.

Prečo je matrac základným kľúčom k úspechu
Dobrý matrac je ešte dôležitejší ako posteľ. Rezervujte si dostatočný čas, aby ste si vybrali ten správny, vyskúšajte ho v obchode, ak je to možné, a ležte na ňom v rôznych pozíciách. Či už vyberiete innerspringový matrac, matrac s pamäťovou penou alebo čokoľvek medzi tým, oplatí sa investovať do dostatočne kvalitného modelu. Matrac najvyššej kvality by mal zachovať svoj tvar po dobu siedmich rokov, po ktorej je optimálny čas na zmenu.

životní stly

Ako si vybrať spálňový nábytok
Sada spálňového nábytku udržuje veci jednotné – je to bezpečný a efektívny spôsob, ako vytvoriť schému jednotnej spálne. Ak sa cítite o niečo viac dobrodružne, začnite s vašou posteľou a premiešajte a prispôsobte si zvyšok vášho nábytku okolo nej. Kľúčom k úspešnej schéme je vybrať vhodnú a ladiacu farebnú paletu. Takže ak máte rám z tmavého dreva, prispôsobte ho drevenému nábytku v podobných tónoch. Podobne, ak máte bielu posteľ, výber svetlého alebo bieleho nábytku pomôže dotvoriť jednotný celok.
Pokiaľ ide o základný nábytok do spálne, budete potrebovať nočný stolík, toaletný stolík, veľké zrkadlo a priestor na skladovanie oblečenia v podobe šatníka, skrine alebo oboje. Ak máte k dispozícii dostatok priestoru, stolička alebo čalúnená lavica na konci postele je ďalším bonusom, ktorý vám môže poslúžiť na dočasné uloženie oblečenia alebo poskytne priestor na sedenie pri obliekaní ponožiek.