Domů » Pomáhať žene v domácnosti je normálne

Pomáhať žene v domácnosti je normálne

V mojom okolí poznám niekoľko príkladov, ktorý naozaj fungujú v režime akým žili naši starí rodičia. Muž chodí do práce a na pivo a akože je on hlava rodiny. Pri tom žena, manželka je ten krk, ktorý udáva smer a chod v domácnosti. Šikovná partnerka sa dokáže postarať o deti, ísť do práce, upratať celý byt a ešte navariť obed a večeru. Našťastie sa to pomaly mení k lepšiemu a maminy svojich synov postupne vedú k tomu, že by mali v domácnosti prirodzene pomáhať. Lenže musím povedať, že prílišná starosť o mužov niektorým ženám doslova vyhovuje.

vytírání

Môj manžel mi raz povedal, že ich sestra spomedzi troch bratov sa mala doma ako kráľovná. Chlapci museli robiť a ona sa vždy nejako popri tom „zviezla“. Ale malo to pozitívny vplyv vo výchove zo strany jeho rodičov, za čo som im ako jeho manželka veľmi vďačná. Odišiel z domu vychovaný a čistotný. S pokorou si priznávam, že je väčší pedant ako ja, ale už sme si po rokoch na seba zvykli a poznáme sa. Chcem tým všetkým povedať, že mať partnera, ktorý si prizná, že žena má toho na krku naozaj veľa a bez frflania jej pomáha, je na nezaplatenie – hlavne, keď sama. Nie len, že tým dokazuje svoju lásku, no aj to, že si vás možno váži oveľa viac ako tí páni čo sú neustále vyvalení na pohovke a len kritizujú… Ako sa povie: „Ohýbaj ma mamko, pokiaľ som ja Janko!“ To je večná pravda.

úklid

Výchova každého z nás sa s nami vezie celý život a na základe nej si budujeme svoje rodiny. Som šťastná, že mám doma muža a otca, ktorý sa s hrdosťou stará o svoje dieťa a nerobí mu problém vymeniť plienku. Keď som porodila, bola som mu vďačná, že sa rozhodol byť pri mne a spolu sme priviedli dcéru na svet, hoci to bolo nesmierne únavne a išla som mu na nervy. Manžel mi v domácnosti pomáha s upratovaním, niekedy uvarí celý obed, inokedy mi očistí zeleninu na polievku alebo zemiaky. By ste sa čudovali, ako to pomôže a ušetrí čas, ktorý potom trávime spolu ako rodina. Hocikedy sa zoberie a sám od seba umyje podlahy alebo nakŕmi mačku. Pri tom on nemusí robiť ženské veci, on chce.
Prajem všetkým ženám aby zažili túto radosť, lebo je to veľká pomoc. Hneď sa vám lepšie funguje a zvláda nápor bežných dní jednoduchšie.