Domů » Osvetlite si život

Osvetlite si život

Stalo sa vám niekedy, že ste pri varení poriadne nevideli, čo vlastne robíte kvôli zlému osvetleniu? Ak, nie, tak možno ste sa pristihli pri tom, ako nervózne sedíte nad materiálmi do školy, či do práce, pri čom si kvôli zlému osvetleniu tienite a po čase vás začínajú bolieť oči. Pokiaľ prebývate, či pracujete v dokonalo osvetlených priestoroch, môžete si zatlieskať. Nie je to totiž pravidlom a nevhodným osvetlením si komplikuje život a kazí zrak viac ľudí, než by ste si možno mysleli. Je pravda, že na väčšinu problémov neexistuje univerzálne riešenie, no v tomto prípade si dovolím nesúhlasiť, pretože existujú LED pásy https://www.ledprodukt.sk/206-profi-led-pasy-osram-zaruka-5-rokov.

LED pás diódy

LED pásy sú svetelné pásy, ktoré neslúžia len ako doplnok do barov, či ako Vianočná dekorácia. Majú široké využitie, či už v domácnosti alebo na pracovisku a ich najväčšou výhodou je, že sa dajú použiť ako v interiéri, tak aj v exteriéri. LED pás sa skladá z dvoch častí: zo zadnej strany je samolepiaca páska a vpredu sa nachádzajú LED diódy. Aby sa predišlo prehrievaniu a zníženiu životnosti takéhoto pásu, odporúča sa umiestniť ho do hliníkovej lišty. Čo sa týka dĺžky pásu, dokážete si ju prispôsobiť, pretože diódy sú umiestnené v segmentoch s predelmi, v ktorých môžete pás prestrihnúť, čím dosiahnete požadovanú dĺžku.

LED pás studená biela

LED pásy majú tri stupne ochrany, na ktoré treba dávať pozor najmä plánujete pás umiestniť do exteriéru. Prvý stupeň, IP20, majú pásy bez ochrany, ktoré sú vhodné výlučne do interiéru bez akéhokoľvek kontaktu s vodou. Druhý stupeň, IP65, majú pásy taktiež vhodné do interiéru, ktoré sú zaliate v silikóne a tie znesú krátkodobý kontakt s vodou, prečo sú ideálne napríklad ako osvetlenie kuchynskej linky. Posledný, tretí stupeň, IP68, majú pásy, ktoré sú vodotesné, a teda sú ideálne do exteriéru.

Technické informácie ohľadom svetelného toku pása, napätia, či vhodného napájacieho zdroja sú uvedené na obaloch pásov spolu s farbou LED pásu. Sú totiž v ponuke v teplej, neutrálnej a studenej bielej, no I v rôznych farebných prevedeniach.