Domů » Obnovte svoj domov

Obnovte svoj domov

Mladé rodiny, ale aj staršie páry dennodenne snívajú o novom vybavení pre svoju domácnosť. Nejde tak ani o prepych a drahé ceny, skôr ako o pohodlie a krásu, v ktorej by sa dalo poriadne zrelaxovať. Mnohí sú na veľké rekonštrukcie krátki, teda, čo sa peňazí týka. Aj preto by ste mali pozerať po iných alternatívach, nie len po novom nábytku. Ako vynoviť svoj domov za prijateľnú cenu?obývák.jpg

  • Ako prvé by ste mali využiť to, čo v domácnosti už máte. Je jedno, aké je to staré alebo ošúchané. V prvom rade to musí plniť svoj účel. Skrinky alebo aj sedačky sa dajú nádherne prerobiť, len treba mať trocha trpezlivosti a zručnosti. Nezabudnite, že mnohé veci môžu vyzerať ošarpane, hlavne vtedy, ak sa o nich nestaráte. Ako to zmeniť? Vyčistiť do pôvodného stavu by mala byť samozrejmosť. Nespoliehajte sa však na agresívne prostriedky, ale na zaručené babské rady. Nikdy nie je na škodu staré dvierka obrúsiť a nalakovať na novo. Nie je s tým až toľko práce, ako sa môže zdať. Čalúniť starú pohovku si môžete dať u expertov alebo sa o to pokúsiť sami.
  • Čo robiť v prípade, že daná vec prestala plniť svoj účel? Odbité dvierka, nemoderný dizajn alebo prebytočný kúsok. Vtedy je najvyšší čas porozmýšľať, na čo iné sa nábytok môže prerobiť. Nemodernosť sa dá ľahko prekryť menšími alebo aj väčšími úpravami. Poškodené časti vymeniť či využiť ináč. Hlavne drevo je materiál, ktorý by sa nikdy nemal vyhadzovať.

koupelna.jpg

  • Nezabúdajte ani na bazáre. Tie nemusíte hľadať len na internete, ale aj v mestách. Mnoho krát tam nenájdete len ošarpané almary, ale i celkom použiteľné veci, ktoré možno zháňate. Samozrejme, že si takto nemusíte zariadiť celý dom či byt, no veľa kupcov si nákupy pochvaľuje. Za prijateľné ceny objavia niečo, z čoho sú buď úplne nadšení alebo to sami prerobia na umelecké dielo. Nezabudnite, že ak máte hlboko do vrecka, do fantázie by to malo byť naopak. Často potom vykúzlite útulnejší domov ako z hocijakého katalóga.