Domů » Kúpte si spoločnosť s ručením obmedzeným

Kúpte si spoločnosť s ručením obmedzeným

Začať s podnikaním nie je ľahké. Najmä zo začiatku, kedy nádejný podnikateľ musí pre štart svojho biznisu zvládnuť veľa administratívnych a byrokratických prekážok. A tie súvisia so zápisom firmy do Obchodného registra (OR SR).

Najčastejšie sa na Slovensku zakladajú (a predávajú) spoločnosti s ručením obmedzeným. Obchodné spoločnosti s.r.o., pri ktorých založení a čiže ich zápise do OR SR sa musí splatiť základné imanie v minimálnej výške 5000 eur. Takéto eseročky sa ale dajú pomerne ľahko získať/kúpiť. Firmy na predaj https://41business.com/predaj-ready-made sa prepíšu na klienta po tom, ako sa na neho prevedie ich obchodný podiel.

Podnikateľ, budovy

Pri predaji týchto firiem je výhodou, že sú pre záujemcov pripravené. A bolo pri nich napríklad splatené zmienené základné imanie. Mnohé sú tiež zaregistrovaným platcom DPH a majú zapísaných aj niekoľko základných živností. A samozrejme sú platným spôsobom zapísané v Obchodnom registri.

  • Sú pre klientov pripravené.

Z tohto dôvodu sa v ponuke firiem stretávame v nemalej miere aj s takzvanými ready – made s.r.o. Ich základnou charakteristikou je, že ide o novozaložené obchodné spoločnosti, ktoré boli založené za účelom predaja. Vznikli preto, aby sa pripravené mohli predať klientom. Ako bolo spomenuté- na klienta sa pri predaji prepíše ich obchodný podiel.

Záujemca sa stane spoločníkom/konateľom vo firme a môže s ňou legálne rozbehnúť plánované obchodné aktivity. Vstúpi s ňou na trh a môže začať právoplatne predávať svoje služby/produkty verejnosti.

Podnikateľ, hodiny

Je to vyhovujúci krok pre podnikateľov, ktorí chcú alebo potrebujú rozbehnúť svoj plánovaný biznis v krátkom čase. Potrebujú sa chytiť dostupných príležitostí čo najskôr a so zakladaním novej firmy by stratili príliš veľa času, nevraviac o byrokratických prekážkach a nekonečných návštevách úradných inštitúcií.