Domů » Krtkovanie kanalizácie a kanalizačných potrubí

Krtkovanie kanalizácie a kanalizačných potrubí

Pokiaľ hľadáte efektívny a cenovo primeraný spôsob, akým sa zbavíte nánosov nečistôt v zapchatých odpadových rúrach, služba čistenia krtkovaním zabezpečí presne to, čo potrebujete. Cena krtkovania https://ab-krtkovanie.sk/krtkovanie-kanalizacii/ sa odvíja od zvolenej metódy čistenia, ktorá bude použitá, teda či si vyberiete čistenie tlakovým prístrojom alebo elektronickým. Okrem toho pri cene zaváži aj to, aký veľký a komplikovaný problém, daného pracovníka čaká, prípadne aký závažný bude zásah do kanalizácie. Obidva čistiace spôsoby sú vhodné na znovu zabezpečenie toku vody, v skoro akomkoľvek type a veľkosti potrubia.

Kanalizačná šachta

Rozdiel medzi spomínanými dvomi druhmi čistenia, nespočíva len v druhu prístroja, ale taktiež ho ovplyvňujú aj ďalšie faktory. Pri elektromechanickom čistení sa používa zariadenie, poháňané motorom, ktoré je ukončené špeciálnou oceľovou špirálou. Táto špirála sa vďaka motoru pohybuje a otáča, čím odstraňuje aj ťažké usadeniny nečistôt a vodného kameňa. Veľkou výhodou tohto zariadenia so špirálou, je možnosť aplikovať jeho rozličné zakončenia, čo umožní dostať sa aj do malých, tesných, ďalekých, či inak problematických priestorov.

Kuchynské umývadlo

Druhý spôsob tlakového čistenia, je prostredníctvom čerpadla na vodu spolu s dlhokánskou hadicou. Dlhá hadica má na svojom konci mimoriadne silnú trysku, ktorá spôsobuje tvorbu obrovského tlaku, čím sa taktiež ľahko odstraňujú veľké množstvá aj ťažkých usadenín. Silný tlak a dlhá hadica umožňujú dočiahnuť kdekoľvek, aj do neobyčajne ďalekých potrubí. Tento prístroj býva najčastejšie namontovaný priamo v aute a jeho benefitom je najmä ten fakt, že pracovník, ktorý prišiel prečistiť kanalizáciu do nej nemusí bezprostredne vchádzať. Oboje čistiace postupy sú dobrým riešením, ak máte upchaté odtoky alebo vám nedobre odteká voda. Tieto postupy sa dajú dokonca použiť aj na rozdielnych miestach – v kuchynskom dreze, v kúpeľňovom umývadle, v záchodových rúrach, ale aj na iných odpadových a kanalizačných miestach.