Domů » Čo môže za slabú erekciu a ako tomu predísť?

Čo môže za slabú erekciu a ako tomu predísť?

Existuje veľa vecí, ktorým nevenujeme pozornosť, no začneme si ich všímať až po tom, ak sa nejakým spôsobom začnú dotýkať aj nás. Hlavne ak sa prejavujú negatívnymi účinkami. Vraví sa, že vtedy už býva neskoro, ale v skutočnosti ešte aj v takých prípadoch existujú riešenia. Tieto vety blízko súvisia takisto s témou, akou je erektilná dysfunkcia u mužov.

telá na pláži

Je všeobecný názor, že táto tematika je doménou hlavne starších mužov. To už ale v súčasnosti vôbec nie je pravda. Vlastne áno, vekom začínajú byť čoraz viac viditeľnejšie a intenzívnejšie následky nášho životného štýlu. Dávajú o sebe vedieť hlavne škodlivé faktory. Lenže práve tieto faktory sú tým, čo náš problém s erekciou spôsobujú, vo veľa prípadoch to nie je len samotný vek. S dotyčnými problémami sa preto „prekvapivo“ stretávajú aj relatívne mladí chlapi.

pár, muž a žena

Vysoký krvný tlak, porucha ciev, vysoký cholesterol, cukrovka, obezita,… sú civilizačné choroby, ktoré postihujú pomerne vysoké percento mužov. Zároveň sú možným dôvodom vzniku erektilnej dysfunkcie. Podpisujú sa pod organické poruchy, čiže pod stav, kedy sa do penisu počas stimulácie nedostáva dostatočný prietok krvi. Je to porucha ciev, penis aj napriek stimulácii nie je prekrvený a teda nemôže stvrdnúť či „postaviť sa“. Logicky tak nie je možné ani dosiahnuť ejakuláciu.

Lenže k tomu, aby sa spustil funkčný eretilný proces, je potrebné najskôr registrovať vnemy a sústrediť sa na erotickú stimuláciu. Práve preto môžu byť príčinou slabej erekcie takisto psychologické poruchy. Niečo v našej hlave, čo nám kazí schopnosť vzrušiť sa. Stres, nervozita, nedôvera atď.

Vyliečiť sa môžeme upravením nášho životného štýlu a životosprávy, minimálne pôjde o dobrú prevenciu. Rýchlu pomoc poskytnú voľne dostupné generiká cialis cena. Okrem toho sú dostupné viaceré výživové doplnky na prírodnej báze.

  • Ak sa ale vaše problémy s erekciou opakujú už niekoľko mesiacov, rozhodne by ste mali navštíviť svojho lekára, ktorý stanoví odbornejšiu liečbu a pravdepodobne odporučí tabletky na podporu erekcie, ktoré sa viažu na lekársky predpis.