Domů » Cíťte sa dobre

Cíťte sa dobre

Každý z nás občas prežíva ťažké obdobie, či sme muž alebo žena, starší alebo mladší. Občas sa vyskytne niečo, čo nám dokáže poriadne znepríjemniť život. Nejde o to koľko takýchto situácii sa objaví v našom živote ale o to ako sa k ním postavíme. To ako sa budeme cítiť závisí od našej reakcie na danú situáciu. Práve preto sú niektorý ľudia šťastnejší ako tí druhý. Všetko závisí od našich reakcií. My sami sme tvorcovia svojho šťastia.

svoboda

Cíťte sa dobre! Viem, že sa to povie ľahko, no naozaj to nie je nič zložité. Stačí ak sa naučíte iba trochu pozmeniť svoje myslenie. Cítiť sa dobre, znamená prijať svoj život, taký aký je. Prijať všetky jeho dobré ale aj zlé stránky iba tak sa budeme cítiť naozaj šťastný. V každom dni si nájdite chvíľku pre seba. Či už ide o pár minút pri pití kávy alebo hodinka strávená čítaním obľúbenej knihy. Voľba je len a len na vás. Aj napriek zhonu a ťažkému dňu, si skúste nájsť čas na nadýchnutie sa a zrelaxovanie.

Práve čas, ktorý venujeme sami sebe je kľúčovým. Niekedy pri množstve povinností zabúdame na to aké dôležité je venovať sa sebe. Staráme sa o svoju rodinu, priateľov ale zabúdame na seba. Čo vás baví a napĺňa, no nikdy ste si na to nenašli čas? Či už je to kreslenie, tanec, varenie alebo cvičenie urobte to! Nájdite si konečne čas na svoje záľuby a myslite aj na seba, nie len na druhých. Budete sa potom cítiť príjemne uvidíte.

čtyřlístek

Cítiť sa spokojne a dobre neprichádza hneď. Je to výsledkom dlhodobého obdobia pokoja a harmónie v živote. No, čím dlhšie to budeme odkladať tým nám bude horšie. Nedovoľte aby ste pri povinnostiach zabúdali na seba. Uvedomte si čo potrebujete práve teraz a urobte to. Nepočúvajte názory iných ale riaďte sa hlavne tým svojím. Len tak budete vyrovnaná sama zo sebou a nájdete rovnováhu, ktorú tak veľmi každý z nás potrebuje vo svojom živote.