Domů » Ak prilba tak SHIRO

Ak prilba tak SHIRO

Kvalitná prilba je základom pre každého motorkára. Je pravdou, že niektorí tento fakt podceňujú. Ak k tejto skupine adrenalínových športovcov patríte, mali by ste svoj postoj čo najskôr prehodnotiť. Oplatí sa takto riskovať? Asi každý rozumný človek uzná, že nie. Pokiaľ však kvalitnú ochranu svojej hlavy nepodceňujete, určite vás bude zaujímať, kde takéto kúsky nájsť. Jednou z možností sú prilby značky SHIRO.

helma s motorkou

Kvalita a dizajn v jednom
SHIRO prilby pochádzajú z dielne španielskeho výrobcu. Každý motorista ocení ich neopakovateľný dizajn a samozrejme aj kvalitatívne vlastnosti. Obrovskou výhodou je aerodynamický tvar, ktorý zabezpečuje pohodlné používanie počas jazdy. Plexisklo v tvárovej časti je vyrobené zo špeciálneho materiálu, ktorý je chránený pred mechanickým poškodením. Hovoríme najmä o poškriabaní, napríklad od kamienku z cesty.

Vyberte si podľa svojho vkusu
V ponuke tejto značky nájdete integrálne prilby, ktoré sú ako stvorené na používanie v meste. To však neznamená, že mimo neho ich musíte vymeniť. Práve naopak. Takéto prilby spĺňajú tie najvyššie požiadavky na bezpečnosť. Tú zabezpečuje hlavne ochrana brady. Vďaka tomu máte chránenú takmer celú tvár.

Medzi motorkármi sa však nájdu aj takí, ktorým takéto prilby nevyhovujú. To najmä kvôli spomínanej ochrane brady. V tom prípade máte na výber klasické prilby., ktoré taktiež spĺňajú prísne bezpečnostné normy. Využiť ich môžete aj pri menších motocykloch, teda napríklad skútroch.

motocyk

Niekoľko drobností navyše ktoré určite oceníte
Tieto prilby obsahujú aj ventilačné otvory, ktoré zabránia zahmlievaniu skla. Navyše sa vám v takejto prilbe bude omnoho lepšie dýchať. Sú vybavená aj špeciálnou vnútornou vrstvou, respektíve slnečnou clonou, ktorá ochráni vaše oči pred slnečnými lúčmi. Jazda je takto samozrejme omnoho bezpečnejšia.