Domů » 5 spôsobov psychohygieny

5 spôsobov psychohygieny

  1. Maľovanie na steny

Na rozdiel od klasického kreslenia, či maľovania má táto činnosť omnoho väčší vplyv na našu psychiku. Pri kreslení na stenu máte k dispozícií veľký priestor, a preto nemusíte svoju fantáziu ničím obmedzovať. Možno si teraz hovoríte, že si nezničíte byt svojimi amatérskymi výtvormi. Každý má však v byte miestnosť, do ktorej často nechodia návštevy, takže jedna stena by sa predsa len možno našla. Nejedná sa o žiadny výmysel. Maľovanie „vo veľkom“ pôsobí na psychiku naozaj zázračne. Okrem štetcov, ceruziek, pier a sprejov, môžete použiť svoje ruky, alebo pokojne aj nohy.

korálky

2 . Skladajte puzzle
Každá „prplavá“ činnosť je dokonalé odreagovanie pre prepracovanú hlavu. Práve skladanie puzzle má neskutočne pozitívny vplyv na náš duševný pokoj a aj na iné sféry v živote.
Ak si myslíte, že vás takáto drobná práca skôr znervózni, skúste začať s detskými a jednoduchými motívmi. Tak veľmi ľahko zistíte, či je táto činnosť vhodná aj pre vás.

nitě

  1. Vytvorte si fotoalbum

Ak chcete spojiť príjemné s užitočným, začnite vo svojom voľnom čase vytvárať fotoalbum s krátkymi textami, rôznymi ústrižkami z novín, alebo cestovnými lístkami. Zhromaždite jednoducho všetky vaše spomienky. Okrem ručnej a kreatívnej práce, vytvoríte niečo, čo bude mať skutočnú hodnotu. A to ako pre vás, tak pre vašich blízkych a priateľov.

puzzle

  1. Pozašívajte všetky diery

opäť raz činnosť, ktorá uľaví duchu a zároveň pre seba urobíme niečo užitočné. Vyšívanie, či šitie patrí k ručným prácam, ktoré dokážu nesmierne upokojovať. Ak vás však nebaví vyšívať jeden obrus celý mesiac, alebo nemáte skúsenosti so šitím oblečenia, začnite zašívať diery vo vašej domácnosti. Môže to byť čokoľvek. Ponožky, posteľná bielizeň, závesy, či obrus. Na vašu psychiku to bude mať ten istý efekt, ako vyšívanie komplikovaného obrazu.

  1. Navliekajte koráliky

Navliekanie korálikov zvládne každý. Nemusíte mať špeciálne umelecké nadanie, ale výsledky budú určite viac než uspokojujúce. Verte, že väčšinu zo šperkov, ktoré pri tejto činnosti vzniknú, budete môcť v konečnom dôsledku nosiť pokojne aj do práce. Koráliky a niť zároveň nie sú veľká finančná investícia, takže si toto hobby môže dovoliť každý. Na navliekanie používajte ihlu. Bez nej by ste o nervy skôr prišli, ako si ich posilnili.