Sklenené deliace priečky sú jedným z moderných interiérových prvkov, ktorým sa posledné roky dostáva čoraz viac pozornosti. Niet divu, ide predsa o zaujímavé a veľmi estetické riešenie ako rozdeliť priestor na niekoľko súkromných častí. Výsledkom je viditeľné rozdelenie priestoru, avšak so skvelou orientáciou v okolí, pričom oddeleným častiam nechýba potrebná ľahkosť, vzdušnosť a prirodzený prísun svetla. Navyše poskytujú originálnosť a štýl, nakoľko každá sklenená stena je vyrábaná na mieru.Biely interiér, moderný, minimalizmus
Vieme, že sklo, respektíve sklenený materiál poskytuje hneď niekoľkovýhod, kedy viditeľná elegantná stránka je iba jednou z nich. Sklo je nenáročné na údržbu, takisto poskytuje hladkú inštaláciu bez zbytočného rámusu.

  • K známym vlastnostiam tohto materiálu sa však radí predovšetkým fakt, že dokáže prepúšťať svetlo a opticky zväčšovať priestory a pritom ponúka vzdušnosť a pocit ľahkosti.

To sú určite vlastnosti, ktoré uvíta každý priestor. Povedané v skratke, vzniknú viditeľne oddelené časti, no tieto nebudú príliš izolované, úzkostné, tmavé a dusné, ale presne naopak. Aj napriek oddeleniu budú tvoriť ako keby spoločnú súčasť s okolím.

  • Tieto deliace priečky sú vyrábané zo spoľahlivého bezpečnostného skla, ktoré poskytuje číre alebo pieskované prevedenie.

Ak by sme mali poukázať na nejaký reálny príklad, najčastejšie ich vidíme v obchodných domoch a nákupných centrách, ale tiež v kancelárskych priestoroch či bankách, takisto na recepcii v hoteloch, v múzeách, ale v súčasnosti výnimku netvoria ani interiéry moderných rodinných domov.Kancelária, malé stolíky, stoličky, sklo

  • Tieto priečky ale nemusia byť spravidla len čisto biele, niekedy je vidieť tiež farebné varianty a popularite sa teší takisto fototlač, potlač zadaných motívov či lepenie fólií na povrch skla.

Do úvahy môžeme zobrať aj ďalšiu vlastnosťou, a to že prevedenie zo skla prakticky nestarne, respektíve nepodlieha vizuálnemu starnutiu a opotrebeniu.